Szkoła bezpiecznej jazdy Volvo

 

 

 

 

 

Szkoła Bezpiecznej Jazdy, październik 2019

 

 

Poznanie granic swoich możliwości, weryfikacja umiejętności, lekcja pokory – to tylko kilka oceń uczestników Szkoły Bezpiecznej Jazdy Volvo Firma Karlik, edukacyjnego eventu, dzięki któremu można zrozumieć co dzieje się z samochodem w skrajnej sytuacji i poznać jak działają systemy bezpieczeństwa

 

 

Szkolenie pod czujnym okiem instruktorów Bednary Driving City oraz ratowników z Medevac Kursy Pierwszej Pomocy odbyło się 5. października br.

 

 

– Najważniejsze w tym szkoleniu jest to, aby poznać granice swoich możliwości, zobaczyć jak działają systemy bezpieczeństwa, elektroniczny system stabilizacji toru jazdy oraz czy jesteśmy w stanie dobrze zahamować. Uczestnicy mogą zrozumieć jak prędkość wpływa na zatrzymanie samochodu i uświadomić sobie ryzyko zbyt szybkiej jazdy – podkreślali instruktorzy Bednary Driving City.

 

 

Przez cały dzień uczestnicy ćwiczyli awaryjne hamowanie na różnego rodzaju nawierzchni, technikę jazdy w zakręcie, hamowanie i omijanie przeszkód, zachowanie w przypadku poślizgu nadsterownego i podsterownego oraz udzielanie pierwszej pomocy ofiarom wypadków.

 

 

Z kolei podczas części teoretycznej szczegółowo omawiano prawidłową pozycję za kierownicą, czy jak właściwe zapinać pas bezpieczeństwa. Podczas szkolenia wielokrotnie padało stwierdzenie, że bardzo często sami stwarzamy sobie zagrożenie, m.in. po zapięciu pasa bezpieczeństwa, trzeba go jeszcze zaciągnąć. W sytuacji zagrożenia, właśnie ta prosta czynność może nam uratować życie.

 

 

– Dla marki Volvo bardzo ważne jest budowanie świadomości wśród kierowców, nie skupiamy się wyłącznie na sprzedaży bezpiecznych samochodów, ale chcemy także, aby kierowcy poruszali się bezpiecznie. Szereg prób, ćwiczenia i widać było efekty, a uczestnicy szkolenia byli autentycznie zaskoczeni jak wiele mogli się nauczyć. To doświadczenie, które zaprocentuje, wyrabia pewne mechanizmy, które w skrajnych sytuacjach pomogą właściwe zareagować – podkreśla Piotr Żuchowski, dyrektor sprzedaży Volvo Firma Karlik.

 

 

 

 

 

 

 

Szkoła Bezpiecznej Jazdy, wrzesień 2019 

 

 

„Otwiera oczy” – tak o evencie edukacyjnym Szkoła Bezpiecznej Jazdy Volvo Firma Karlik mówili jego uczestnicy. Spotkanie odbyło się 14 września br. w ośrodku Bednary Driving City

Volvo Firma Karlik cyklicznie zaprasza klientów na  Szkołę Bezpiecznej Jazdy –  spotkanie edukacyjne, podczas którego  jeżdżąc flotą modeli Volvo pod opieką  instruktorów przez cały dzień  ćwiczą: awaryjne hamowanie na różnego rodzaju nawierzchni, technikę jazdy w zakręcie, hamowanie i omijanie przeszkód oraz zachowanie w przypadku poślizgu nadsterownego i podsterownego.

 

Uczestnicy pod okiem zawodowych ratowników medycznych uczyli się także jak udzielać pierwszej pomocy poszkodowanym w wyniku kolizji drogowej.

Instruktorzy z Ośrodka Bednary Driving City podkreślali, że jednym z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych jest zjechanie z drogi z niewiadomych przyczyn. Dlatego tak ważne jest ćwiczenie zachowań, które mogą uratować życie w sytuacji zagrożenia. – Tego typu eventy są bardzo potrzebne, niezwykle otwierają oczy i uświadamiają jak ważne są odpowiednie zachowania i reakcje – powiedziała jedna z uczestniczek spotkania.

Instruktorzy sporo czasu poświęcili na zajęcia teoretyczne, m.in. pokazywali jak prawidłowo zapiąć pas, jaka powinna być właściwa pozycja kierowcy, szczegółowo opowiadali także o dostępnych systemach bezpieczeństwa w samochodach Volvo. Klienci mogli sprawdzić jak one działają i pomagają w sytuacjach zagrożenia.

– Szkoła Bezpiecznej Jazdy to bardzo wartościowy event, podczas którego nasi klienci mogą nie tylko przetestować całą flotę modeli Volvo i sprawdzić jak nasze samochody reagują w sytuacji zagrożenia, ale i zdobyć praktyczne umiejętności. Jak pokazuje szkolenie czasem z pozoru proste czynności mogą zminimalizować skutki wypadku i naprawdę uratować życie – jak choćby odpowiednie zapięcie pasa – mówi Łukasz Jankowiak, regionalny dyrektor sprzedaży Volvo Firma Karlik.

Na zakończenie  wszyscy goście otrzymali certyfikaty potwierdzające ukończenie edukacji z zakresu bezpiecznej jazdy.

 

– Zajęcia konsekwentnie kontynuujemy od ponad 10 lat, za każdym razem zapraszając  inną grupę Klientów. Bezpieczeństwo jest wpisane w DNA marki Volvo. Dlatego dokładamy starań, by podnosić wiedzę i umiejętności kierowców jeżdżących Volvo. Kolejna edycja Szkoły Bezpiecznej Jazdy odbędzie się już 5 października – podsumowuje Sylwia Skorupińska, marketing manager Volvo Firma Karlik

 

 

 

 

 

Szkoła Bezpiecznej Jazdy Volvo, wiosna 2019

 

 

Jak bezpiecznie hamować na różnej nawierzchni i omijać przeszkody, jak zachować się w przypadku poślizgu oraz w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy – to tylko część zagadnień  z którymi mierzyli się uczestnicy wyjątkowego eventu, Szkoła Bezpiecznej Jazdy, zorganizowanego 18 maja br. w ośrodku Bednary Driving City przez Volvo Firmę Karlik. W szkoleniu wzięli  udział aktorka Grażyna Wolszczak, ambasadorka marki Volvo Firma Karlik oraz ponad 40 klientów.

Volvo Firma Karlik na pierwszym miejscu zawsze stawia bezpieczeństwo i dlatego  cyklicznie zaprasza klientów na  Szkołę Bezpiecznej Jazdy –  to spotkanie edukacyjne, podczas którego  jeżdżąc flotą modeli Volvo pod opieką  instruktorów, można  ćwiczyć: awaryjne hamowanie na różnego rodzaju nawierzchni, technikę jazdy w zakręcie, hamowanie i omijanie przeszkód, czy zachowanie w przypadku poślizgu nadsterownego i podsterownego.

Ważną częścią wiosennej edycji szkolenia był kurs udzielania pierwszej pomocy oraz reakcji w przypadku gdy możemy ratować poszkodowanych w wyniku kolizji drogowej. Uczestników edukowała i praktycznie egzaminowała grupa zawodowych ratowników medycznych.

– Przećwiczenie jak właściwie hamować w sytuacjach zagrożenia czy  omijać niespodziewane przeszkody było bardzo cenne. Instruktorzy  przez cały dzień przekazywali nam niezwykle ważne informacje, czasem, wydawałoby się, że  oczywiste, m.in.  jak ważne jest zajęcie prawidłowej postawy za kierownicą oraz że za każdym razem po zapięciu pasa bezpieczeństwa, trzeba go jeszcze zaciągnąć. W sytuacji zagrożenia, właśnie ta prosta czynność może nam uratować życie. Bardzo się cieszę, że mogłam wziąć udział w tak wartościowym szkoleniu – komentuje Grażyna Wolszczak.

 

 

Cenne doświadczenie, wartościowe i potrzebne – tak szkolenie ocenili jego uczestnicy. Na zakończenie  wszyscy goście otrzymali certyfikaty potwierdzające ukończenie edukacji z zakresu bezpiecznej jazdy.

– Dla marki Volvo bezpieczeństwo nie jest pustym sloganem. Dostarczamy nie tylko samochody z zaawansowanymi systemami bezpieczeństwa, ale i dokładamy starań, by podnosić wiedzę i umiejętności kierowców jeżdżących Volvo. Jak pokazuje szkolenie, większość z nas, często ma złe nawyki i nie zdaje sobie sprawy, jak czasem z pozoru proste czynności, mogą naprawdę uratować życie – podsumowuje Piotr Żuchowski – Dyrektor Sprzedaży Volvo Firma Karlik.

Szkoła Bezpiecznej Jazdy Volvo to cykl spotkań edukacyjnych dla Klientów związanych z Firmą Karlik. Od ponad 10 lat firma konsekwentnie kontynuuje zajęcia i za każdym razem inna grupa Klientów ma możliwość praktycznego i teoretycznego przyswojenia umiejętności z zakresu bezpiecznej jazdy. Ze względu na bardzo duże zapotrzebowanie na tego typu szkolenia kolejna Szkoła zorganizowana będzie już jesienią 2019 roku.

 

 

 

 

 

 

SZKOŁA BEZPIECZNEJ JAZDY – JESIEŃ 2017 

W sobotę 14 października, w ośrodku szkolenia kierowców w Bednarach zorganizowaliśmy dla wybranej grupy Klientów Szkołę Bezpiecznej Jazdy z flotą modeli Volvo.

 

Nowoczesna infrastruktura ośrodka pozwoliła kierowcom na sprawdzenie swoich umiejętności w trudnych warunkach oraz aktywne testowanie zaawansowanych systemów bezpieczeństwa stosowanych w modelach Volvo pod okiem doświadczonych instruktorów. Podczas zajęć praktycznych uczestnicy mieli okazję poznać i ćwiczyć: awaryjne hamowanie na różnej nawierzchni, technikę jazdy w zakręcie, hamowanie i omijanie przeszkody, reakcję na poślizg nadsterowny i podsterowny.

 

Goście poznali także tajniki jazdy terenowej oraz próby sportowej. Atrakcją szkolenia było spotkanie z Tomaszem Czopikiem 4-krotnym Rajdowym Mistrzem Polski, który z uczestnikami spotkania na pokładzie Volvo, wykonał ekstremalny przejazd po torze. Na zakończenie szkolenia wszyscy goście otrzymali certyfikaty, a dla najlepszych kierowców organizatorzy przygotowali nagrody specjalne. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

 

SZKOŁA BEZPIECZNEJ JAZDY – JESIEŃ 2015

 

Jesienna edycja Szkoły Bezpiecznej Jazdy zorganizowana 9 października 2015 roku dla klientów przez Firmę Karlik Autoryzowanego Dealera Volvo na lotnisku w Kąkolewie.

 

To była niesamowita przygoda z teoretyczną i praktyczną nauką. Zajęcia przeprowadziliśmy na flocie najnowszych modeli Volvo, między innymi Volvo XC90 oraz Volvo V60 Cross Country.

 

SZKOŁA BEZPIECZNEJ JAZDY – WIOSNA 2014

 

Szkoła Bezpiecznej Jazdy zorganizowana na lotnisku w Kąkolewie wiosną 2014 przez Firmę Karlik. Uczestnicy SBJ pod okiem instruktorów testowali samochody marki Volvo w ekstremalnych warunkach oraz przeszli szkolenie z zakresu pierwszej pomocy.

 

Była to wyjątkowa okazja na poznanie możliwości marki Volvo i systemów bezpieczeństwa zamontowanych w samochodach, które od lat uchodzą za najbezpieczniejsze na świecie i potwierdzają to w najbardziej prestiżowych testach.

SZKOŁA BEZPIECZNEJ JAZDY – WIOSNA 2013

 

18 maja 2013 r. zorganizowaliśmy na lotnisku w Kąkolewie Szkołę Bezpiecznej Jazdy. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów uczestnicy mieli okazję testować modele Volvo w ekstremalnych warunkach i sprawdzić swoje umiejętności za kierownicą.

 

Szkoleniowcy zwracali szczególną uwagę na właściwą pozycję za kierownicą i prawidłowe dopasowanie ustawień fotela i kierownicy do sylwetki kierowcy. Pokaz pierwszej pomocy oraz profesjonalny instruktaż postępowania z ofiarami wypadku uświadomił uczestnikom, jak istotna jest natychmiastowa reakcja.

 

Jednym z elementów szkolenia był tradycyjny slalom między słupkami, który wymagał refleksu i właściwego oszacowania odległości. Niezwykle cenne okazały się wskazówki instruktorów, jak należy reagować w sytuacji, gdy przed maską auta nieoczekiwanie pojawi się przeszkoda.

 

Najtrudniejszy i najbardziej ekstremalny dla kierowców okazał się moduł wymagający opanowania rozpędzonego auta na mokrym zakręcie i wyprowadzenie go z poślizgu. Zadanie mocno podniosło poziom adrenaliny wszystkim uczestnikom szkolenia.

 

Klienci, którzy wzięli udział w Szkole Bezpiecznej Jazdy otrzymali specjalne Certyfikaty.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom szkolenia za aktywność i zapraszamy na kolejną edycję Szkoły Bezpiecznej Jazdy.

Skontaktujemy się z Tobą

Masz pytanie? Wypełnij poniższy formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe.

Zobacz również